Nawet jeśli możesz mieć duże doświadczenie w ubieganiu się o pracę, proces jest nadal zupełnie inny, jeśli chodzi o zatrudnianie kogoś. Rozmowy rekrutacyjne są znacznie bardziej zrelaksowane i nieformalne niż rozmowy o pracę, ale nadal istnieją pewne rzeczy, których powinieneś unikać.

 

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wywiady rekrutacyjne są znacznie bardziej o poznanie kandydata jako osoby niż zatrudnianie ich dla ich umiejętności. Chcą zobaczyć, czy będziesz pasował do firmy i czy będziesz w stanie dobrze współpracować ze swoimi przyszłymi kolegami. Upewnij się więc, że Twoje ubranie jest czyste i wyprasowane, a Ty jesteś zadbany. Dla kobiet oznacza to zrobienie włosów, makijaż i noszenie spodni lub długiej spódnicy zamiast krótkich spódniczek lub sukienek. Unikaj obraźliwych tatuaży lub piercingu w miejscach, które mogą być widoczne podczas noszenia odzieży biznesowej (tj. nie są widoczne podczas noszenia marynarki lub koszuli z długim rękawem).

 

Chociaż powinieneś zrelaksować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie bądź zbyt swobodny. Nie oznacza to, że musisz założyć garnitur, ale upewnij się, że jesteś elegancko ubrany, tak jakbyś szedł na rozmowę kwalifikacyjną do innej firmy. Unikaj też wszelkiego rodzaju ostrego języka czy niestosownych żartów. Prawdopodobnie najlepiej jest nie poruszać delikatnych tematów, takich jak religia i polityka. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .