Czy osoby starsze powinny jeździć na rowerze? Czy jazda na rowerze jest bezpieczna dla osób starszych? Czy istnieją jakieś fizyczne lub psychiczne reperkusje dla jazdy na rowerze po 50-tce?

 

Sprawny i zdrowy 50-latek powinien być w stanie jeździć na rowerze, ale czy to oznacza, że wszyscy w tej grupie wiekowej również powinni na nim jeździć?

 

Myśl o wypadku na rowerze w każdym wieku jest niepokojąca, ale im jesteś starszy, tym bardziej niebezpieczna staje się jazda na rowerze. W przypadku każdej aktywności fizycznej, wraz z wiekiem może dojść do utraty szybkości i siły. Może również dojść do uszkodzenia nerwów, co może utrudniać korzystanie z rąk. Te czynniki mogą utrudniać utrzymanie równowagi podczas jazdy na rowerze. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość rowerzystów to osoby po trzydziestce i czterdziestce, a większość wypadków zdarza się między 50 a 64 rokiem życia, jak podaje Insurance Institute for Highway Safety, łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie unikają jazdy na rowerze po 50 roku życia.

 

Jazda na rowerze nadal może być bezpieczna, jeśli podejmiesz odpowiednie środki ostrożności. Jeśli Twoje ręce nie działają prawidłowo, spróbuj użyć hamulców ręcznych, kierownicy lub hamulców nożnych. Kaski są również zalecane dla wszystkich rowerzystów poniżej 18 roku życia, ale są one również zalecane dla wszystkich rowerzystów powyżej 18 roku życia. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://familysports.pl/ .