Jeśli masz luksus projektowania domu na zamówienie, to okna o wysokości ściany mogą być świetnym sposobem na dodanie architektonicznego zainteresowania do inaczej konwencjonalnego pomieszczenia. Są one również doskonałą opcją w istniejącym domu, jeśli chcesz dać mu poczucie otwartości i wielkości. Jednakże, jeśli nie masz budżetu lub przestrzeni, istnieją pewne powody, dla których mogą nie być tego warte.

 

W większości przypadków dodanie okien o wysokości ściany oznacza usunięcie ścian, które są na miejscu, co oznacza, że tracisz to, co było pierwotnie po tej stronie ściany – szafę, na przykład. Jeśli twój dom jest już dość otwarta koncepcja, to może nie ma sensu stawiać nowe ściany tylko po to, aby stracić je ponownie i sprawić, że pokój czuje się mniej przestronny.

 

Okna o wysokości ściany są również droższe niż okna o standardowych wymiarach ze względu na ich specjalną konstrukcję. Wymagają one specjalistycznych ram oraz dodatkowych szyb i okuć. W niektórych przypadkach mogą wymagać również dodatkowej izolacji. Jeśli twój budżet jest ograniczony i martwisz się o koszty dużych elementów obrazu, takich jak ten, może lepiej wydać pieniądze na rzeczy, które mają większy wpływ lub które przyniosą ci więcej korzyści w dłuższej perspektywie – jak modernizacja systemu grzewczego lub instalacja paneli słonecznych na dachu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://forhomies.pl/ .