Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki widnieje nieznana mieszanka cyfr. Najczęściej w takich chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku biec na policję, skoro przecież nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który jedynie wymienił aparat telefoniczny lub zmienił swojego operatora. A jeśli mamy dostęp do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od początku zrobić użytek z witryny, która interesuje się badaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, jaki chce naszej pomocy.