Skóra to największy organ Twojego ciała, który chroni Cię przed światem zewnętrznym. Pomaga również regulować temperaturę, zapobiega infekcjom i utrzymuje młody wygląd. Jednak jeśli mieszkasz w miejscu o dużej wilgotności, nie pijesz wystarczająco dużo wody lub jesteś narażony na wiele zanieczyszczeń w środowisku, ta bariera ochronna może ulec uszkodzeniu. Stosowanie kremu nawilżającego może pomóc w naprawieniu tych problemów i utrzymaniu zdrowej skóry – i jest łatwe do włączenia do codziennej rutyny.

 

Co robi nawilżanie?

 

Główną funkcją kremu nawilżającego jest nawilżanie zewnętrznej warstwy skóry, zwanej naskórkiem. Kiedy ta warstwa staje się sucha lub uszkodzona przez czynniki zewnętrzne, skóra może wydawać się matowa i łuszczyć się. Może również stać się bardziej wrażliwa na czynniki drażniące, takie jak ciepło, zimno czy tarcie.

 

Wierzchnia warstwa skóry składa się głównie z martwych komórek, które są stale usuwane i zastępowane nowymi. Pod tą warstwą znajdują się żywe komórki zawierające ważne składniki odżywcze, które pomagają utrzymać skórę w zdrowiu. Gdy wierzchnia warstwa staje się zbyt sucha z powodu noszenia grubej odzieży w zimie lub używania zbyt dużej ilości mydła pod prysznicem, uniemożliwia to dotarcie składników odżywczych do wszystkich komórek znajdujących się poniżej. To sprawia, że skóra wygląda niezdrowo i szybciej się starzeje. Wiele podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .