Jeszcze do niedawna inteligentny dom był synonimem luksusu i ekskluzywności. Dziś jest na wyciągnięcie ręki dla coraz większego grona osób. Czym tak właściwie jest inteligentny dom? I dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Co to jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to budynek wyposażony w nowoczesne technologie, służące do zarządzania różnymi systemami – np. oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, alarmami, czy też osłonami okiennymi. To miejsce, w którym pracę wszystkich instalacji i urządzeń można kontrolować z poziomu jednego panelu – np. aplikacji w telefonie. Systemem można sterować zdalnie, przebywając poza domem. Wracając z pracy, możesz odsłonić rolety w pokoju dziennym, by wpuścić naturalne światło do środka, czy też podkręcić temperaturę we wnętrzach, by dom przywitał Cię przyjemnym ciepłem. 

Dlaczego to się opłaca?

Inteligentny dom to bezpieczeństwo, funkcjonalność i nieprzeciętny komfort! Dom jest lepiej chroniony przed włamaniem, a domownicy mogą sprawnie obsługiwać większość sprzętów i instalacji w domu, nawet nie ruszając się z kanapy. Rozwiązania wprowadzone w ramach smart home są ekologiczne i energooszczędne. Jednak aby czerpać maksimum korzyści z systemu inteligentnego domu, jego przygotowanie warto powierzyć profesjonalistom. LukSystem specjalizuje się w montażu inteligentnych instalacji w domach. Firmę tworzą eksperci z branży automatyki, informatyki, elektroniki i zabezpieczeń. Zespół stawia na przetestowane rozwiązania, skrupulatnie śledzi trendy na rynku i dba o najwyższą jakość wykonywanych projektów. Więcej o współpracy z firmą przeczytasz na stronie https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/oferta/instalacje/.

Czy inteligentny dom to rozwiązanie dla Ciebie? Jeśli chcesz czuć się w swoim domu bezpiecznie i komfortowo, a jednocześnie zależy Ci na ochronie środowiska i oszczędnościach w eksploatacji budynku, to nawet się nie zastanawiaj.