Kiedy zaczniesz dbać o zdrowie roślin balkonowych, nauczysz się postrzegać je jako żywe istoty, które wymagają tyle samo uwagi i miłości, co każdy inny członek Twojej rodziny. Będzie to dla Ciebie satysfakcjonujące doświadczenie, ale może się też wydawać, że to dużo do wzięcia. Rośliny są żywymi istotami i potrzebują twojej uwagi, ale mogą być również bardzo odporne.

 

Jeśli chodzi o sposób pielęgnacji roślin na balkonie, specyficzne potrzeby każdej rośliny będą się różnić, ale istnieje kilka ogólnych wytycznych, które dotyczą większości roślin:

 

-Upewnij się, że lokalizacja jest właściwa. Niektóre rośliny preferują światło, podczas gdy inne wolą cień. Niektóre są wrażliwe na wiatr lub zbyt dużo bezpośredniego światła słonecznego, podczas gdy inne dobrze się na nim rozwijają. Dowiedz się, jakiego środowiska potrzebuje Twoja roślina i upewnij się, że dostaje to, czego potrzebuje.

 

-Podlewanie wydaje się prostym zadaniem, dopóki nie uwzględni się wszystkich różnych warunków, z jakimi styka się balkon: wietrznych dni, poziomów wilgotności, światła słonecznego wpadającego przez okna i odbijającego się od ścian i podłóg. Staraj się podlewać raczej na początku dnia niż później; poranki są zazwyczaj bardziej suche i spokojniejsze niż wieczory, kiedy wszyscy wracają do domu po pracy lub szkole. Podlewanie w nocy może prowadzić do rozwoju grzyba lub nawet pleśni z powodu wilgoci pochodzącej z prysznica lub gotowania.

Więcej na temat uprawy roślin znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .