Gdy temperatura zaczyna spadać i liście zaczynają się zmieniać, nie jest niczym niezwykłym, że skóra człowieka staje się sucha i szorstka. W rzeczywistości dzieje się tak na całym świecie, gdy pogoda zmienia się na jesienną. Dla większości ludzi nie jest to nic wielkiego, ale jeśli masz wrażliwą skórę lub masz skłonność do występowania wyprysków w takich warunkach, może być Ci trudno przetrwać ten sezon bez pomocy ze strony Twojej pielęgnacji skóry.

 

Kilka wskazówek dotyczących dbania o cerę jesienią:

 

-Pilnuj swojej diety: Jedz dużo świeżych owoców i warzyw, które są bogate w przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, C i E. Jeśli to możliwe, staraj się jeść więcej produktów, na które jest sezon w Twoim miejscu zamieszkania – zwiększa to prawdopodobieństwo, że zostały one zebrane w szczytowym okresie dojrzałości i zachowają swoje wartości odżywcze.

 

-Nie zapominaj o wodzie! Woda jest niezbędna, aby utrzymać organizm w stanie nawodnienia i wypłukać toksyny (oprócz wielu innych funkcji). Powinieneś dążyć do wypijania co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia.

 

-Miej zabieg parowy na twarz raz lub dwa razy w tygodniu: Jest to jeden z najlepszych sposobów na otwarcie porów zatkanych przez brud i olej, dzięki czemu można je dokładnie oczyścić.

 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .