Święta to przede wszystkim spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, cieszenie się świąteczną atmosferą i oczywiście dobry wygląd.

Jeśli planujesz wziąć udział w jakichkolwiek przyjęciach świątecznych w tym roku, prawdopodobnie będziesz chciała założyć swoje najlepsze stroje. I chociaż jest to czas w roku, kiedy możesz nosić wszystko, co chcesz (nawet te brzydkie świąteczne swetry!), nadal może być trudno wiedzieć, co pasuje do ciebie najlepiej i jak złożyć stylowy strój na święta.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać świetny strój na świąteczne imprezy:

Wybierz schemat kolorów 

Jeśli chcesz wyglądać świątecznie, ale nie zbyt krzykliwe, a następnie trzymać się klasycznego schematu kolorów, takich jak czerwony i zielony lub czerwony i biały. Kolory te będą pasować do większości sukienek lub spódnic/spodni, więc będą dobrze współpracować bez względu na to, jakie inne kawałki umieścić razem w swoim stroju.

Wybierz coś, co pasuje do twojego typu ciała

Jeśli jesteś wysoka i szczupła, nie kupuj krótkiej spódnicy i pary obcasów – to nie będzie wyglądać dobrze na tobie w ogóle! Zamiast tego spróbuj sukienki z długimi rękawami np. marki Michael Kors lub spodnie z butami. A jeśli jesteś niska i szczupła jak ja, nie kupuj niczego, co pokazuje zbyt wiele skóry – zachowaj klasę, wybierając długie rękawy i dżinsy lub legginsy.

Wybierz coś uniwersalnego

Nie musisz iść na pełną suknię lub spódnicę/spodnie, jeśli nie chcesz. Zamiast tego wybierz element, który może być noszony z różnymi rzeczami, tak, że można go łatwo sparować z innymi elementami ubioru w szafie.