Wymiana lusterka w samochodzie nie jest pracą, którą większość ludzi wykona w domu, ale można to zrobić, jeśli masz odpowiednie narzędzia. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyki ze stacyjki.

 

Złóż stary ręcznik i umieść go na ziemi pod miejscem, w którym będziesz pracować. Ręcznik pomoże złapać wszelkie małe kawałki, które spadną. Przed rozpoczęciem pracy należy również umyć i oczyścić ręce.

 

Przed zdjęciem starego lustra i założeniem nowego, spryskaj zawiasy drzwi i lustra jakimś WD-40, aby nie rdzewiały. Teraz usuń taśmę lub klej przytrzymujący lusterko na miejscu. Odkręć śruby trzymające stare lusterko na miejscu za pomocą śrubokręta, który mocno je dopasuje. Odciągnij każdą stronę ramy z okolic każdej strony lustra, a następnie wyciągnij zza niej zespół lustra. Wyczyść wszystkie pozostałości kleju lub innych substancji z obu stron obu kawałków szkła.

 

Odkleić plastikową osłonę nad każdym przewodem, a następnie poluzować i usunąć taśmę elektryczną. Odetnij taśmę elektryczną nożyczkami i usuń nadmiar drutu, wyciągając go za pomocą szczypiec lub tnąc nożycami do drutu. Weź jeden koniec każdego drutu i skręć go razem. Więcej artykułów na temat motoryzacji znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .