Basen w ogrodzie to sposób orzeźwienie w upalne lato. Jest świetną rozrywką dla dzieci podczas wakacyjnych miesięcy oraz sposobem na spędzanie czasu po ciężkim dniu pracy dla dorosłych. Obecnie wybór basenów jest ogromny, są one wykonane w różny sposób i mają odmienną pojemność. Przy wyborze basenu warto zwrócić uwagę na wiek użytkowników. Dla małych dzieci poleca się płytsze obiekty. Basen ogrodowy bestway jest solidny, dlatego będzie dobrym wyborem w dużych ogrodach, gdzie korzystać z niego będzie cała, duża rodzina.

Basen na stelażu czy rozporowy?

Obydwa rozwiązania mają swoje atuty. Basen ogrodowy bestway na stelażu jest nader solidny i odporny na odkształcenia. Baseny rozporowe swój kształt zachowują dzięki wodzie, którą są napełnione. Są wygodne w użyciu i łatwo je rozłożyć i złożyć. Taki basen można z łatwością utrzymywać w czystości i przechowywać w pomieszczeniu po zakończeniu sezonu wakacyjnego. Do dużych basenów niezbędna jest drabinka, która ułatwia wejście do wody. Niektóre baseny zaopatrzone są w pompy oraz w filtry wody, które ułatwiają czyszczenie.

Zalety rozkładanych basenów ogrodowych

Baseny ogrodowe rozkładane to najlepsza opcja dla klimatu Polski. Lato trwa krótko, ilość ciepłych dni, w których można korzystać z chłodnej wody, jest ograniczona. Rozkładanie basenu nie wymaga rozkopywania ogrodu, zakładania sprzętów do filtrowania wody. Baseny rozporowe czy na stelażu są tańszym rozwiązaniem. Wymagają mniej miejsca, można je łatwo konserwować, czyścić i chować po sezonie. Jedyne czego wymagają to równego podłoża, które można dodatkowo ocieplić przy pomocy na przykład styropianu.