Kiedy dobrze jest stosować serum z witaminą C? Odpowiedź zależy od rodzaju skóry i konkretnych celów, które masz dla swojej skóry.

 

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie stosowania serum, gdy osiągniesz wiek 20 lub 30 lat. To właśnie wtedy naturalna produkcja kolagenu w Twojej skórze zaczyna zwalniać, co oznacza, że będziesz potrzebować pomocy z zewnątrz, aby utrzymać młody i pełen życia wygląd Twojej skóry.

 

Serum zawierające witaminę C szczególnie powinny mieć osoby w swoich szafkach, które zaczynają zauważać oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, drobne linie, plamy starcze, matowość i nierówna struktura. Witamina C może pomóc w neutralizacji wolnych rodników w organizmie, które powodują te problemy, co oznacza, że będziesz wyglądać młodziej na dłużej. Może również pomóc w poprawie wyglądu plam i przebarwień spowodowanych ekspozycją na słońce.

 

Serum zawierające witaminę C sprawdza się również w przypadku osób o wrażliwej skórze, ponieważ jest zazwyczaj na tyle delikatne, że nie podrażnia nawet tych o bardziej wrażliwej cerze.

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty stosowania serum z witaminą C, stosuj je raz lub dwa razy dziennie po oczyszczeniu skóry i przed etapem nawilżania. Po nałożeniu serum należy odczekać około 20 minut przed nałożeniem innych produktów (np. kremu nawilżającego), tak aby serum mogło się dobrze wchłonąć. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://slowerful.pl/ .