Kiedy powinnaś zacząć stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe? Krótka odpowiedź brzmi: to wszystko zależy. Jeśli niepokoi Cię fakt, że Twoja skóra zaczyna wyglądać nieco gorzej lub jeśli masz widoczne drobne linie i zmarszczki, najlepiej porozmawiaj z dermatologiem. 

 

Lekarz może pomóc Ci ustalić, które produkty przeciwstarzeniowe są dla Ciebie odpowiednie – to bardziej skomplikowane niż wybór przedziału wiekowego! Będzie on również w stanie doradzić Ci, jak dbać o swoje nawyki skórne, które pozwolą Ci pozbyć się drobnych linii i zmarszczek na dobre. Na przykład, jeśli masz suchą skórę, nawilżanie jest kluczowe dla utrzymania młodego i żywego wyglądu skóry. Możesz wybierać spośród wielu różnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, w tym serum, kremów nawilżających, kremów pod oczy, środków oczyszczających i innych, w zależności od tego, czego szukasz.

 

Jeśli starasz się unikać nadmiernych wydatków na produkty kosmetyczne i nie chcesz płacić za porady i ekspertyzy dermatologa (lub jeśli po prostu chcesz czegoś szybkiego i łatwego), istnieje wiele domowych sposobów na utrzymanie zmarszczek na dystans. Możesz wypróbować kilka przepisów DIY na wykonanie naturalnych, domowych maseczek do twarzy, takich jak maseczki z płatków owsianych lub jogurtu z plasterkami ogórka – pomogą one utrzymać Twoją skórę w dobrej kondycji. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://stylishbasket.pl/ .