Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens LOGO! Soft Comfort jest nowoczesnym środowiskiem, przeznaczonym do programowania oraz inżynierii sterowników logicznych działających w systemie SIMATIC. Oprogramowanie to dedykowane jest różnym PLC z serii LOGO!, włącznie z najnowszą wersją 8. Platforma ta wyróżnia się szybką, łatwą oraz intuicyjną obsługą, a także bogatym zakresem funkcji. Niemałą zaletą jest możliwość pracy w trybie pojedynczym lub sieciowym. Oprogramowanie dla sterowników LOGO! oferuje nasz sklep Magsteron.

Jakie zalety ma oprogramowanie Siemens LOGO! Soft Comfort?

Siemens LOGO! Soft Comfort to wyjątkowo przystępne w obsłudze oprogramowanie, zwłaszcza w swojej najnowszej odsłonie. W porównaniu do minionych generacji, wariant V8 ma więcej funkcji związanych z dokumentowaniem oraz symulacją. Podstawowa struktura platformy pozostaje jednak niezmienna, ponieważ bazuje na sprawdzonych i praktycznych rozwiązaniach. System ten umożliwia szybkie programowanie drag & drop, obsługę trybu side-by-side czy automatyczne wyświetlanie w widoku sieci. Oprogramowanie jest przystosowane do szybkiej migracji z wcześniejszych konfiguracji.

Nowoczesny interfejs

Platforma w najnowszej wersji ma usprawniony interfejs użytkownika, w którym uwagę zawraca intuicyjnie zaprojektowane i spójne menu. Oprogramowanie pozwala na wygodną obsługę projektów sieciowych. Wyświetlanie trybu diagramu i projektu zostało odpowiednio podzielone, podobnie jak wyświetlenie standardowego paska narzędzi. Sof Comfort umożliwia pracę nad projektem z funkcją ładowania, tworzenia, zapisywania orz zamykania, a także ma wiele ustawień dla kontroli dostępu online. Użytkownik może tworzyć połączenia poprzez modyfikację bloków funkcyjnych. Na uwagę zasługuje też konfiguracja wyświetlania na ekranie zasilania i komunikatów. Za pomocą oprogramowania da się ponadto graficznie korzystać z bloku funkcyjnego parametrów FBD. W najnowszej odsłonie system został odpowiednio zabezpieczony, m.in. poprzez konfigurację kont i haseł. Na liście kontroli dostępu może się znaleźć do 8 elementów filtrowanych dynamicznie.

Szeroki zakres funkcji

Oprogramowanie wyposażone zostało w panel diagnostyczny, odpowiadający za wykrywanie błędów oraz ich sygnalizowanie. Narzędzie pozwala na tworzenie połączeń bez elementów łączących, a także kreowanie bloków poprzez pojedyncze kliknięcie. Przydatną funkcją jest możliwość jednoczesnego dodawania wielu bloków, co odbywa się poprzez kliknięcie podwójne. Soft Comfort pozwala na zapisywanie diagramów jako pliku Bin na karcie SD, a następnie wykonania ich przez sterownik LOGO!. W jednym panelu bloku funkcyjnego obsługiwać można wyświetlanie trzech kamer. W czasie pracy istnieje możliwość zastosowania średników i przecinków w formie separatorów CSV. Za pomocą domyślnych ustawień można drukować bloki funkcyjne wpisane w schemat obwodu. Otwarte bloki można natomiast sprawdzać i wyświetlać w oknie informacyjnym przy użyciu skrótu F2 na klawiaturze.