Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Kiedy warto zdecydować się na usuwanie znamion we Wrocławiu?

Usuwanie znamion we Wrocławiu może być zarówno sposobem na poprawę zewnętrznego wyglądu ciała, jak i profilaktycznym działaniem przed rozwojem zmian nowotworowych. Charakterystyczne pieprzyki i plamy występują u praktycznie każdego człowieka, a niektórzy mają ich nawet kilkadziesiąt. Część znamion jest obecnych od urodzenia, podczas gdy inne pojawiają się dopiero z czasem. Większość nie wymaga interwencji i leczenia, jednak zawsze konieczna jest ich systematyczna kontrola u dermatologa.

Wskazania do zabiegów

Wskazaniem do usunięcia znamienia może być jego lokalizacja, czyli umiejscowienie w obszarze narażonym na ucisk, podrażnienia mechaniczne czy ciągłe tarcie. Takiej zmiany trzeba się pozbyć, nawet w przypadku braku jej złośliwego charakteru i zagrożenia dla życia czy zdrowia. Podobnie wygląda to w przypadku plam i pieprzyków narażonych na bezpośrednie działanie słońca, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest uznawane za istotną przyczynę rozwoju nowotworu skóry oraz powstawania nowych przebarwień. Usuwanie takich znamion wymaga jednak konsultacji z lekarzem. Większość zmian ma genezę barwnikową, czyli powstaje na skutek nagromadzenia się komórek barwnikowych w skórze. Ich kształt może być nieregularny, a zabarwienie dość zróżnicowane. Niektóre znamiona mogą pojawić się nagle, np. pod wpływem niedostatecznej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Do szczególnie groźnych należą te, które przez lata ulegają powiększeniu lub krwawią.

Na czym polega usuwanie znamion w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Rodzaj procedury usuwania znamion w gabinecie we Wrocławiu powinien być dokładnie dobrany do typu zmiany skórnej, włącznie z uwzględnieniem jej łagodnego lub złośliwego charakteru. Z tego względu specjaliści muszą przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem, na podstawie którego ustalają cały przebieg leczenia. W naszym gabinecie jesteśmy w stanie usunąć zarówno pieprzyki (znamiona barwnikowe), jak i włókniaki, kaszaki, brodawki łojotokowe czy tłuszczaki. Zajmujemy się też wycinaniem zmian nowotworowych skóry, w tym czerniaków, raka podstawnokomórkowego i raka kolczystokomórkowego.