Patrzysz na własny telefon komórkowy i widzisz, że dzwonił do ciebie jakiś numer, którego nie masz w telefonicznych kontaktach. Myślisz, Co to za numer, a później pytasz o niego bliskich znajomych. Znajomi także nie mają pojęcia, jaki to numer, więc decydujesz się na niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam kto? Następny wyłudzacz, jaki stara się cię naciągnąć na wybór bezsensownego towaru. Na pewno pamiętasz tego rodzaju sytuację, więc kolejnym razem pragnąłbyś jej uniknąć, dowiadując się, Co to za numer, bez przymusu telefonowania. Zrób tak, a uchronisz się przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom to bardzo istotne, by dowiadywać się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeżeli bowiem numer byłby własnością jakichś oszustów, za pojedyncze zadzwonienie można by było zapłacić ogromną kwotę gotówki. Lepiej więc samodzielnie zobaczyć, Co to za numer, wklepując go do wolnego okienka specjalnej strony internetowej. Jeżeli dokładnie tak zrobisz, dowiesz się, jaki to numer, skąd on dzwoni i czy może być groźny. Mając informację, Co to za numer, z pewnością poczujesz się bezpieczniej.

Najczęściej dobrze jest nie odbierać podejrzanych numerów, bo przecież w każdej chwili da się zobaczyć, jaki to numer, a dodatkowo odnaleźć go szybko, łatwo i bezpłatnie. Każdy powinien więc znać adres witryny wirtualnej, z pomocą jakiej zobaczy, Co to za numer i określi jego bezpieczeństwo.