Czasem nasz telefon dzwoni, jednak my wcale nie chcemy go odebrać. Spotyka nas to najczęściej, gdy nie mamy pewności, jaka osoba do nas dzwoni. W tego typu sytuacjach z pomocą wychodzi do nas Wyszukiwarka numerów telefonu, na jakiej stronę musimy jedynie wejść, aby zrobić użytek z takiej wyszukiwarki. Ona za każdym razem pokaże nam, jaka osoba może być właścicielem danego numeru telefonu.

Jeżeli zatem całkiem często otrzymujemy tego typu głuche telefony, już w tej chwili musimy odszukać dla siebie samych właściwą wyszukiwarkę i zapisać sobie adres jej portalu. Mierzmy w stronę popularną, która została już przetestowana przez wielu użytkowników i której całkowicie uwierzymy. Adres strony powinniśmy zanotować sobie na pulpicie, by potem zaglądać na niego w chwilach, w których zadzwoni na komórkę nieznana nam osoba, jakiej numer telefonu ujrzymy pierwszy raz. Wtedy musimy tylko wpisać ten numer w puste okienko, jakie posiada na pewno Wyszukiwarka numerów telefonu, aby później sprawdzić, do jakiej osoby tak właściwie ten numer należy. Bardzo prędko uzyskamy więc odpowiedź na swoje pytanie i sami stwierdzimy, czy możemy odebrać telefon.

Pewne strony internetowe mogą rzeczywiście uprościć nam całe życie, dlatego musimy bezapelacyjnie je wyszukiwać oraz dobrze się z nimi zaznajamiać. Jeśli później zaczniemy korzystać z tego, co nam one udostępniają, szybciej i łatwiej z każdą sytuacją sobie poradzimy.