Aranżacja małej i nieustawnej kuchni to niełatwe zadanie. Aby stworzyć funkcjonalne, ergonomiczne i jednocześnie stylowe wnętrze, wybieramy niestandardowe rozwiązania, które pozwalają nam zaoszczędzić nieco przestrzeni. Jednym z nich jest zlewozmywak narożny. Czy warto zdecydować się na taką armaturę? Czy korzystanie ze zlewu narożnego jest wygodne? Wyjaśniamy!

Przemyślane zagospodarowanie blatu roboczego

Umieszczenie zlewu w rogu to doskonały sposób na zagospodarowanie najmniej wygodnej części blatu. Dzięki temu pozostała część ciągu pozostaje wolna – mamy więcej miejsca na gotowanie czy inne prace kuchenne. Co więcej, na wolnym blacie możemy umieścić szersze sprzęty kuchenne, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić, montując zlewozmywak w innym miejscu. 

Chcesz kupić zlew narożny? Sprawdź ofertę sklepu internetowego TanieZlewozmywaki.pl! Propozycją są modele wykonane z solidnego granitu. Na stronie znajdziesz wersje czarne, szare czy brązowe, o różnych szerokościach, 1- i 1,5-komorowe, z baterią lub bez itp. 

Czy korzystanie z narożnego zlewu jest wygodne?

Wielu osobom wydaje się, że korzystanie z narożnego zlewu jest mało komfortowe. Nic bardziej mylnego! Zmywanie naczyń czy mycie warzyw i owoców jest tak samo wygodne, jak w przypadku zlewu zamontowanego w standardowym miejscu. Jedynym minusem jest brak możliwości korzystania z armatury przez dwie osoby jednocześnie. 

W szafce pod zlewem narożnym bez problemu można umieścić kosz na śmieci. Najlepiej sprawdzi się model wysuwany. Świetnym pomysłem jest także wybór systemu bocznego cargo lub montaż kosza na drzwiach mebla. Warto eksperymentować, wychodzić poza utarte schematy. Dzięki temu nawet niewielka kuchnia będzie praktyczna!