Karmy hipoalergiczne stają się coraz bardziej popularne wśród psów i kotów w każdym wieku. Termin ten odnosi się do diety, która została zmieniona w jakiś sposób, tak aby nie zawierała wielu powszechnych alergenów, które mogą powodować reakcje alergiczne u zwierząt domowych.

Walka z alergią

Główną zaletą karmienia dietami hipoalergicznymi jest to, że mogą one pomóc w zmniejszeniu objawów alergii u Twojego zwierzęcia. Jeśli masz psa lub kota z alergiami pokarmowymi, karmienie ich hipoalergiczną karmą może pomóc zmniejszyć ich swędzenie i drapanie, a także poprawić ich ogólną jakość życia.

Istnieją również inne zalety karmienia hipoalergiczną karmą:

a) Skóra Twojego pupila może wyglądać zdrowiej

Hipoalergiczna dieta może pomóc zmniejszyć swędzenie, drapanie i inne objawy związane z alergiami.

b) Mniejsza ilość zrzucanego naskórka i sierści

Diety hipoalergiczne często zawierają składniki, które zmniejszają szoping i sierść ze względu na redukcję alergenów w diecie. 

c) Zmniejszone ryzyko wtórnych infekcji

Swędzące zwierzęta są bardziej narażone na infekcje skóry lub inne problemy, jeśli ich układ odpornościowy jest osłabiony przez alergie. 

d) Zmniejszone ryzyko wystąpienia anemii

Zwierzęta z alergią często mają problemy z produkcją wystarczającej ilości czerwonych krwinek, co może prowadzić do anemii.

Osoby zainteresowane zakupem specjalnej, hipoalergicznej karmy dla swojego psa, mogą ją znaleźć m.in. pod adresem wskazanego sklepu online https://www.aquaelzoo.pl/35-karmy-bezzbozowe-hipoalergiczne-dla-psa, gdzie można również odnaleźć produkty bezzbożowe.