Na klimatyzację decyduje się coraz więcej firm, które dbają o dobre warunki pracy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zmieniające się pory roku i temperatury mogą niekorzystnie wpływać na pracowników. Klimatyzacja pozwala dawać komfort, przede wszystkim w te najbardziej upalne dni. Należy jednak mieć na uwadze, że konieczny jest jej regularny serwis, aby wykazywała tylko zalety. 

Klimatyzacja a zdrowie pracowników 

Czas obalić mit, zgodnie z którym klimatyzacja przyczynia się do większej liczby zachorowań pracowników. Rzeczywiście tak jest, ale tylko wtedy, kiedy urządzenia chłodzące nie jest sprawne, czyszczone czy serwisowane regularnie. Za nawracające infekcje górnych dróg oddechowych odpowiada nie sam system klimatyzacji, ale jej zagrzybienie w procesie zaniedbania. Klimatyzacja musi być regularnie czyszczona, patrząc szczególnie na jej filtry. Właśnie tam gromadzą się bakterie, roztocza i inne drobnoustroje, które razem z powietrzem wdychane są przez pracowników. Zajrzyj na https://climapartner.pl/10524-chlodnictwo-i-klimatyzacja i sprawdź, jak łatwo można zadbać o najlepszy stan klimatyzatorów, aby jednak nie wpływały negatywnie na zdrowie zatrudnionych, za to mogły być optymalnie wydajne przez długi czas. 

Klimatyzacja a komfort pracy 

Praca biurowa czy praca fizyczna w czasie przedłużających się upałów może być naprawdę uciążliwa, a sami pracownicy nie będą tak efektywni, aby móc generować maksymalne zyski dla firmy. Klimatyzacja pozwala zaś utrzymywać w pomieszczeniu idealną temperaturę. Musisz jednak wiedzieć, że urządzenie powinno być zamontowane z daleka od stanowisk pracy, a sama temperatura nie powinna zbytnio wychładzać.