Wada wzroku nie musi być problemem, ale może też poważnie utrudniać dziecku życie. W szczególności będzie zawadzała maluchom, które kochają sport. To oczywiste, że z wadą wzroku trudniej się nim zajmować, a okulary przeszkadzają w wielu dyscyplinach. Co zrobić w tym przypadku?

 

Dlaczego nie soczewki?

Ogólnie przyjmuje się, że dolna granica wieku do noszenia soczewek to 8 rok życia. Poniżej tego wieku dzieci nie powinny nosić soczewek. Warto jednak pamiętać, że również dzieci powyżej 8 roku życia, jeśli nie zachowują się odpowiedzialnie i nie będą przestrzegać higieny, nie powinny ich dostawać. Wówczas znacznie lepsze będą okulary.

Co więcej, dzieci często znajdują się w sytuacjach, które uniemożliwiają im poprawne korzystanie z soczewek, choćby ze względu na brak dostępu do łazienki podczas zabawy na podwórku. Wówczas także okulary mogą sprawdzić się lepiej.

 

Sportowy model okularów

Uprawianie sportu z wadą wzroku i przy zdjętych okularach może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, a także narazić dziecko na ból głowy. Oczy pracują  w takiej sytuacji zupełnie inaczej i są w stanie wzmożonego wysiłku, co z pewnością nie poprawia ich kondycji. Dlatego zamiast zdejmować okulary albo zamieniać je na soczewki, dziecko powinno otrzymać okulary korekcyjne sportowe.

Jest to model specjalnie dedykowany zajęciom wf i sportowym zajęciom pozalekcyjnym. Zapewniają dziecku najwyższą wygodę i bezpieczeństwo. Są zbudowane tak, aby nawet w trakcie intensywnych ćwiczeń nie spadały i nie zsuwały się, a ich oprawki są mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w czasie sportowych zabaw.

Jeśli szukasz odpowiedniego modelu dla swojego dziecka, dołącz do akcji organizowanej przez Bloch Optyk, której szczegóły znajdziesz tutaj: https://blochoptyk.pl. Z pewnością dobierzecie taki model, który będzie idealny!