Czasem nasz telefon dzwoni, a my wcale nie mamy ochoty go podnieść. Spotyka nas to zwykle, gdy nie wiemy, jaka osoba do nas telefonuje. W takich sytuacjach z pomocą wychodzi do nas samych Wyszukiwarka numerów telefonu, na której witrynę musimy jedynie zaglądnąć, aby skorzystać z przydatnej wyszukiwarki. Ona za każdym razem powie swojemu odbiorcy, jaka osoba może być posiadaczem danego numeru.

Jeżeli zatem dość regularnie otrzymujemy takie głuche telefony, już w tej chwili musimy odszukać dla siebie praktyczną stronę szukającą oraz zapisać sobie nazwę jej witryny. Celujmy w stronę popularną, która była już przetestowana przez innych internautów i której w pełni uwierzymy. Jej adres powinniśmy zanotować sobie w zakładkach, aby potem wchodzić na niego w momentach, w których zatelefonuje do nas obca osoba, jakiej numer zobaczymy pierwszy raz. Wtedy musimy jedynie wklepać ten numer w wolne okienko, jakie ma każda Wyszukiwarka numerów telefonu, aby później sprawdzić, do jakiej osoby tak naprawdę ten numer przynależy. Bardzo prędko uzyskamy zatem rozwiązanie na nurtujące nas zapytanie i sami zorientujemy się, czy powinniśmy podnieść komórkę.

Pewne portale internetowe są w stanie naprawdę ułatwić nam całe życie, dlatego musimy koniecznie je odkrywać oraz lepiej się z tymi portalami zaznajamiać. Jeśli później zaczniemy robić użytek z tego, co one nam udostępniają, szybciej i łatwiej z każdą sytuacją sobie poradzimy.