Prowadzenie sklepu internetowego we współczesnym świecie nie jest prostym zadaniem. Konkurencja wciąż rośnie, a kolejne aktualizacje wyszukiwarek znacznie utrudniają bycie na bieżąco. Wybierając platformę sprzedażową dla swojej witryny e-commerce, musisz zadbać o jej optymalizację, dlatego zwrócimy uwagę na pozycjonowanie a SOTE.

 

Jeśli posiadasz witrynę e-commerce bądź rozważasz jej wybór, warto byś poznał, jak działa pozycjonowanie na platformie SOTESHOP.

Wstęp do SOTESHOP

SOTESHOP to płatna platforma obsługująca sklepy internetowe, która opiera swój system CMS na modelu SaaS i działaniach w kodzie źródłowym strony. Jest to model polecany przede wszystkim małym oraz średnim firmom, które dopiero wchodzą na rynek. SOTE to przyjazne dla administratorów oraz samych użytkowników miejsce oferujące szereg intuicyjnych rozwiązań, jednak niepozwalające na poszerzenie swojej działalności. 

Check lista pozycjonera dla SOTE

Zadanie 1: Ocena stanu witryny

Audyt to podstawa określenia priorytetów zadań pod kątem optymalizacji. Wykaże on, jakie są mocne i słabe strony naszej witryny, a tym samym pozwoli stworzyć listę zadań do zrobienia, które będą mieć wpływ na widoczność w sieci.

Zadanie 2: Słowa kluczowe

Nadrzędną rolę odgrywają frazy i hasła kluczowe wpisywane przez użytkowników do wyszukiwarki. Pozycjonując sklep internetowy, należy odpowiednio dobrać słowa kluczowe pod kątem branży oraz konkurencji. 

Zadanie 3: Treść

Kolejnym elementem jest content powiązany z wcześniej ustalonymi słowami kluczowymi. Pamiętaj, że wszystko, co publikujesz, musi cechować się oryginalnością oraz przejrzystością komunikatów.

Zadanie 4: Przyjazny układ

Platforma SOTE oferuje przyjazne dostosowanie interfejsu strony do potrzeb użytkownika i administratora. Wykorzystaj możliwości menu okruszkowego, opisy kategorii oraz dodatkowe filtrowanie produktów, aby wpływać na UX.

Zadanie 5: Linki zewnętrzne

Dodatkowym wsparciem jest połączenie witryny z możliwościami mediów społecznościowych. Poprawi to widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania, wpłynie na liczbę i jakość linków przychodzących oraz stworzy dodatkowe możliwości bieżącej komunikacji z klientami.

Pozycjonowanie SOTE – przede wszystkim cierpliwość!

Musisz pamiętać, że pozycjonowanie SOTE to proces długotrwały, który w zasadzie nigdy się nie kończy. Wynika to z rosnącej konkurencji oraz kolejnych zmian wprowadzanych przez wyszukiwarki. Chociaż na efekty trzeba poczekać, to są one stabilnym fundamentem funkcjonowania witryny. Platforma SOTE dzięki swojej intuicyjności oraz łatwemu dostosowaniu do potrzeb administratorów jest narzędziem przydatnym dla osób, które zaczynają karierę e-commerce. Dziś poznałeś kilka elementów podlegających optymalizacji – pamiętaj jednak, że ich liczba zależy od Twoich potrzeb oraz celów sprzedażowych.