Zabezpieczenie dłoni w czasie codziennej pracy to sprawa podstawowa. W ten sposób uchronisz się przed niepożądaną transmisją wirusa lub zanieczyszczeń, a zarazem zabezpieczysz swoich klientów. Poniżej przedstawiamy właściwości ochronne rękawic medycznych, w której zaopatrują się szpitale, przychodzie i inne placówki służby zdrowia. 

Rękawiczki ochronne i ich rodzaje 

Rękawiczki lateksowe są wykonane z delikatnej gumy. Chronią przed transmisją drobnoustrojów oraz są w wysokim stopniu elastyczne. Z łatwością dopasowują się do rozmiaru osoby użytkującej. Jedynie osoby z alergią na lateks nie powinny z nich korzystać. 

Rękawiczki nitrylowe zostały wykonane z syntetycznej gumy. Są mocniejsze niż ich lateksowe odpowiedniki oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Są odporne na oleje, smary, a także rozbudowaną grupę chemikaliów. Rękawiczki takie znajdziesz w ofercie https://rcmedical.pl/

Rękawiczki winylowe wykonano ze specjalnej odmiany PCV. Są wyjątkowo mocne oraz odporne na rozdarcie. W przeciwieństwie do lateksu, winyl nie uczula, dlatego może być używany przez osoby z alergiami. Winyl jest też wysoce odporny na chemikalia, poza rozpuszczalnikami i ketonami. 

Na co zwrócić uwagę w czasie zakupów? 

Zamawiając zestawy rękawic ochronnych, warto zwrócić uwagę na upusty oferowane przez dystrybutorów. W przypadku większej liczby sztuk istnieje możliwość obniżenia ceny jednostkowej za dane opakowanie. 

Ponadto w trakcie przeglądania dostępnych ofert warto zwrócić uwagę czy Twój przyszły kontrahent dysponuje normami oraz certyfikatami potwierdzającymi sposób i jakość wykonania rękawiczek. Najważniejsze są pod tym względem normy CE oraz NEN.