Nowe przedsiębiorstwa poszukują metod na szybkie zdominowanie konkurencji i przyciągnięcie klientów oraz oczywiście na wygenerowanie stosunkowo wysokich zysków. To trudne bez zaangażowania w inwestycje technologiczne, w rozwój know how, rozpoznanie rynku i to już nie tylko krajowego. Większość producentów porusza się już w przestrzeni międzynarodowej. Bardzo dobry pomysł na zwiększenie przewagi konkurencyjnej to używane maszyny produkcyjne. Z jakiego powodu?

Używane maszyny produkcyjne trafiają do sprzedaży najczęściej po bankructwach, nieudanych projektach biznesowych, a po odświeżeniu odzyskują właściwe pełną sprawność, bez żadnych wad technicznych. Poza tym przy inwestycji w używane technologie masz do dyspozycji znacznie więcej możliwości. Nowe technologie często nie pasują do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, albo wymagają zakupu dodatkowych elementów. W przypadku używanych maszyn produkcyjnych otrzymujesz z reguły pełen zestaw, z uchwytami, innymi akcesoriami i to w pełni kompatybilnymi. To ważna zaleta. Jeżeli urządzenie działało w innej firmie masz pewność, że zadziała również w twojej, a większość firm zajmujących się sprzedażą i tak zapewnia usługi rozruchu, testowania sprzętu.

Najważniejsza zaleta to oczywiście niższy koszt inwestycji w urządzenia do produkcji i to nawet o 40-50% w porównaniu do nowych technologii. Klient tak naprawdę nie wie, z jakich rozwiązań korzystasz, a każdego interesuje tylko jakość finalnego produktu. Używaną maszynę też taniej wymienić i nie ma takiej szkody, jeżeli po pewnym czasie się zepsuje lub będzie wymagała drobnego remontu. To znacznie mniejsza presja dla biznesu.